Prochownia Ordona

WERTTREW

Re: Prochownia Ordona

Postautor: WERTTREW » śr lip 08, 2009 12:31 pm

Ja byłem.
Jakieś 10 lat temu jak wyszło wojsko i zanim AMW opchnęła ten teren pywatnemu właścicielowi.
Jak jast dziś nie mam pojecia? Widziałem jednak kłódę na baramie.
Wtedy jak byłem, to na terenie na planie prostokata były 4 prochownie w całkiem niezłym stanie, współczesna wartownia plus wyłożone betonowymi płytami okopy i stanowiska pojawiające się od czasu do czasu wzdłuż ogrodzenia.
Prochownie bliźniacze z tymi, które są koło Cybulic. Z czasów sprzedawania tego terenu mam gdzieś w domowym archiwum plan tego całego obiektu. Jak znajdę to wsadzę.

Poniżej uproszczona lokalizacja.
Załączniki
! modlin1.jpg
Prochowania, zwana czasem "Fortem Ordona" w zielonym kółku.
! modlin1.jpg (97.44 KiB) Przejrzano 2993 razy
WERTTREW

Re: Prochownia Ordona

Postautor: WERTTREW » śr lip 08, 2009 2:29 pm

Foty poglądowe od biedy można i z zewnątrz zrobić ... np. w połowie sierpnia ... :smile1:
Awatar użytkownika
Dehn
Posty: 3
Rejestracja: ndz sie 09, 2009 9:00 pm

Re: Prochownia Ordona

Postautor: Dehn » ndz sie 09, 2009 9:17 pm

Witam

Prochownia Ordona to jest dość ciekawy obiekt parę lat temu miałem możliwość obejrzenia. Jeśli pamięć mnie nie myli to w jednym z okolicznych domów mieszka osoba która tego pilnuje (jeśli nie jest właścicielem). W prochowni możemy zobaczyć komplet dobrze zachowanych okiennic i drzwi pancernych oraz na stropodachach prochowni można zobaczyć prawdopodobnie oryginalne wywietrzniki. Jeszcze jako ciekawostkę mogę dodać że w której przelotni w prochowni można betonowy pocisk ćwiczebny.

Pozdrawiam

Wróć do „Twierdza Modlin”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość