Drodzy użytkownicy

Po wznowieniu działalności forum mogły wystąpić problemy z zarejestrowaniem nowych użytkowników. Naprawiono usterkę, a do niektórych użytkowników, którzy nie otrzymali wiadomości e-mail z linkiem do potwierdzenia rejestracji, zostało wysłane przypomnienie. Aby dokończyć rejestrację i aktywować konto, należy kliknąć w link zawarty w treści wiadomości.

Przepraszamy za niedogodności i pozdrawiamy,

Administracja forum

Zaproszenie do Muzeum Mazowieckiego.

Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1369
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Zaproszenie do Muzeum Mazowieckiego.

Postautor: UBOOT » śr cze 15, 2022 12:27 pm

W imieniu dyrektora Tomasza Kordali zapraszam na ciekawą promocję książki o początkach państwowości polskiej.


22 czerwca, o godz. 17, Muzeum Mazowieckie w Płocku zaprasza na promocję książki prof. Andrzeja Buko „Świt państwa polskiego” oraz spotkanie z autorem.
Prof. Andrzej Buko to polski archeolog, mediewista o specjalności archeologia wczesnośredniowieczna, profesor Uniwersytetu Warszawskiego; w latach 2007–2015 dyrektor Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk.
Tak pisze o swojej książce: „Okoliczności i czas narodzin państwa polskiego fascynowały od dawna. Wydarzenia tamtych lat, odnotowane przez zachodnich kronikarzy, ukazu­ją postać Mieszka – wodza podejmującego wraz z braćmi walki toczone ze zmiennym szczęściem na zachodniej rubieży późniejszego państwa. Nie­liczne i lakoniczne zapiski źródłowe dotyczą rodu, który w ciągu zaledwie kilku lat – zapewne między 962 a 966 rokiem – wyprowadził swoje władztwo z niebytu do organizacyjnej i politycznej wielkości.
Co w przedmiotowych kwestiach ma do powiedzenia współczesna archeologia? Na ile dotychczasowe odkrycia w regionach uznać można za wystarczające dla naświetlenia początków polskiej państwowości? To tylko wybrane spośród wielu pytań, na które poszukiwać będziemy odpowiedzi na stronach tej monografii. Wyrażam nadzieję, że książka ukazuje nie tylko barwny obraz przeszłości sprzed tysiąca lat, ale rów­nież wkład archeologii w poznawanie korzeni naszego państwa, a tym samym Polski i Polaków.”

Na spotkaniu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie.
Spotykamy się a auli MMP przy ul. Kolegialnej 6.

Link do wydarzenia
Załączniki
Zaproszenie.jpg
Zaproszenie.jpg (56.09 KiB) Przejrzano 137 razy

Wróć do „Płock”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość