Budynek w miejscu obecnej stacji Circle K

Moderator: zbyszekg9

bl4nk
Posty: 17
Rejestracja: ndz lis 05, 2017 11:10 pm

Budynek w miejscu obecnej stacji Circle K

Postautor: bl4nk » pn kwie 20, 2020 10:19 am

Witam.

Tak jak w temacie, chciałbym dowiedzieć się, czym miał być i dlaczego nigdy nie został dokończony budynek, który stał w latach 90 w miejscu obecnej stacji Circle K, tuż przy KFC oraz skrzyżowaniu z ul. Otolińską.

Pamiętam, że ta niedokończona budowa, długo popadała w ruinę, aż w końcu obiekt został wyburzony, a na jego miejscu urosła stacja paliw.
Do dziś, za stacją, w miejscu gdzie obecnie stoją ekrany akustyczne (krocząc za budynkiem stacji w kierunku ul. Otolińskiej) zachował się bodajże fragment ogrodzenia (niewiele ponad ziemię wystający murek, nad którym dawniej były metalowe przęsła, stanowiące ogrodzenie).
Nigdy nie udało mi się ustalić jakie miało być przeznaczenie budynku, który nigdy nie został dokończony, ani nie udało mi się nigdzie znaleźć żadnego zdjęcia tego obiektu. Może ktoś tutaj na forum wie więcej o tym obiekcie, a może nawet posiada jego zdjęcie.

Wiem, że obiekt raczej nie ma żadnej wartości historycznej, a moje zainteresowanie nim wynika tylko i wyłącznie z tego, że "za dzieciaka" często obok niego przechodziliśmy. Po latach mi się przypomniał i dlatego popełniłem tego posta.
Serdecznie wszystkim pozdrawiam.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
W miejscu czerwonej linii widać pozostałości ogrodzenia.
Bez tytułu.jpg (99.86 KiB) Przejrzano 2863 razy
:rower:

Wróć do „Inne...”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majsterek i 4 gości