Drodzy użytkownicy

Doceniamy zaangażowanie tak wielu z Was w redagowanie i rozwijanie zasobu wiedzy zgromadzonej na naszym forum. Korzystanie z tego zbioru historii, wspomnień, opisów, fotografii jest jednak możliwe tylko pod warunkiem opłacenia należności za utrzymanie serwera na którym gromadzone są dane. Zwracamy się do Was z prośbą o drobne nawet wpłaty, które pozwolą nam utrzymać i rozwijać witrynę. Wtedy będziemy mogli dalej wspólnie cieszyć się z odkrywania naszej ojczyzny, a na pewno nie zabraknie miejsca na przechowywanie kolejnych informacji.

Jeśli uznacie za słuszne wesprzeć forum wpłatą wg własnego uznania i możliwości, będziemy jako administratorzy forum i strony internetowej bardzo wdzięczni.
Informacje niezbędne do dokonania płatności:

Odbiorca: Stowarzyszenie TRADYTOR
Nr konta: 68 2130 0004 2001 0554 6429 0001
Tytuł płatności: Składka na serwer

Z góry dziękujemy i zachęcamy do aktywnego korzystania z naszej wspólnej kopalni wiedzy.

Majówka Archeologiczna - Chodlik - 2009 (pow. opolski)

Awatar użytkownika
trobal
Posty: 1197
Rejestracja: pt mar 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Majówka Archeologiczna - Chodlik - 2009 (pow. opolski)

Postautor: trobal » sob maja 23, 2009 10:06 pm

W miejscu gdzie jeszcze 1200 lat temu (a może jeszcze trochę później) znajdowało się ogromne jak na ówczesne czasy grodzisko co roku odbywa się Majówka Archeologiczna. Podstawowym celem imprezy jest edukacja. Zapewne dlatego przez większość czasu trwania funkcjonuje w godzinach "szkolnych". Ostatni dzień to już impreza popołudniowa. Na taką się wybrałem. Jednak jako rowerzysta nie mogłem poświęcić jej wiele czasu. Wciąż wisiało w powietrzu zagrożenie przemoczeniem (wracając trochę zmokłem). Za każdym razem prezentacje poświęcone są innej kulturze. Tym razem motywem przewodnim byli Wikingowie. Obok prezentacji funkcjonowały stoiska handlowe z dobrami luksusowymi (np. wyroby z bursztynu), jak i powszechniejszymi garnkami, skórami oraz żelaznymi (kowal miał z sobą warsztat). Przez cały czas trwania imprezy wytwarzany był metodą tradycyjną dziegieć (choć nie jestem pewien czy nie chodziło raczej o smołę drzewną - nie widziałem przygotowań). Wikingowie poza pokazem walki prezentowali szyki bojowe.
Zdjęcia:
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"
Awatar użytkownika
trobal
Posty: 1197
Rejestracja: pt mar 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Majówka Archeologiczna w Chodliku - 2009.

Postautor: trobal » pn maja 24, 2010 11:13 am

Majówka Archeologiczna w Chodliku w 2010 roku została przełożona na czerwiec (od 10 do 12) z powodu trudnej sytuacji wywołanej powodzią.
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"

Wróć do „Rekonstrukcje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość