Ciekawe struktury w terenie (2)

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1374
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Ciekawe struktury w terenie (2)

Postautor: UBOOT » pt sty 11, 2019 8:51 pm

A propos ciekawostek z terenu. Taka figura z józefowskiego lasu... Może macie jakiś pomysł.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (199.63 KiB) Przejrzano 9280 razy
Czaro
Posty: 181
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:02 am
Lokalizacja: Płock

Re: Ciekawa struktura w terenie

Postautor: Czaro » sob sty 12, 2019 2:12 am

Okopy (na zewnątrz) i teren po ostrzale ? . Chociaż w sumie wygląda to raczej na rów melioracyjny i odkrywkowe pobieranie piachu dla okolicznych potrzeb. Daj coś dla porównania, widok bez cieniowania, jakieś rozmiary tego itp.
:rower:
Czaro
Posty: 181
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:02 am
Lokalizacja: Płock

Re: Ciekawa struktura w terenie

Postautor: Czaro » sob sty 12, 2019 2:32 am

A jak już tak jesteśmy, przy Lidar i naszych około płockich okolicach... To tak z pogranicza mazowiecko, kujawskiego "Rezerwat Przyrody Grodno" (obok wsi o nazwie Grodno) takie cudo mamy, nie zauważone do tej pory, na wzniesieniu obok jeziora o nazwie Grodno (nomen omen, Gród, Grodno... nikt nie szukał w okolicy...). I całkiem obok, kilka kilometrów dalej, mamy taką niepozorną górkę (którą kiedyś usypywano komuś znacznemu, np. szefowi z takiego pobliskiego Grodna, czyli Grodu...).
Załączniki
Grodzisko.JPG
Grodzisko.JPG (53.84 KiB) Przejrzano 9274 razy
kurhan.JPG
kurhan.JPG (37.37 KiB) Przejrzano 9274 razy
:rower:
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1374
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Re: Ciekawa struktura w terenie

Postautor: UBOOT » sob sty 12, 2019 7:27 am

Co do rowu i lokalnej piaskarni to na 100% masz rację. Natomiast mi chodzi o ten przedziwny obiekt. Dzisiaj będę na działce to pójdę tam i oblukam co to może być.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (378.37 KiB) Przejrzano 9268 razy
Awatar użytkownika
Majsterek
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 947
Rejestracja: pn lis 15, 2010 11:20 pm

Re: Ciekawa struktura w terenie

Postautor: Majsterek » sob sty 12, 2019 4:38 pm

Co do tego rowu, to nie byłbym wcale pewien. Kto by kopał rów zygzakiem, w zupełnym oderwaniu od jakichkolwiek istniejących cieków; i to przypadkiem taki który zaczyna się na krawędzi lasu i biegnie wzdłuż rowu przeciwpancernego? To akurat okopy, które ciągnęły się również poza las, ale w lesie się uchowały, a na polu trzeba było je uprawić i wyrównać:
s1.jpg
s1.jpg (144.43 KiB) Przejrzano 9260 razy
A tutaj masz typowy (znany nam dobrze z lasów Sendenia) punkt dowodzenia/magazyn amunicji połączony z okopami:
Screenshot_2.jpg
Screenshot_2.jpg (12.08 KiB) Przejrzano 9260 razy
Michał, jeśli chodzi o twoje znalezisko, nie wiem co to.
Czaro, ciekawe te grodziska, ciekawe czy gdzieś opisane.
Czaro
Posty: 181
Rejestracja: pt kwie 15, 2011 11:02 am
Lokalizacja: Płock

Re: Ciekawa struktura w terenie

Postautor: Czaro » śr sty 30, 2019 1:37 am

UBOOT pisze:
sob sty 12, 2019 7:27 am
Co do rowu i lokalnej piaskarni to na 100% masz rację. Natomiast mi chodzi o ten przedziwny obiekt. Dzisiaj będę na działce to pójdę tam i oblukam co to może być.
Nie wiem czemu, ale mam tu skojarzenia z taką polową, wojskową wersją perymetru (żeby nie napisać tradytora)...
:rower:

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości