Identyfikacja korony (oraz berła i peleryny)

Tutaj możesz zadać pytanie związane z tematyką forum (tj, historii, eksploracji, etnografii itp. itd)
Awatar użytkownika
Ścisłowiec
Posty: 1
Rejestracja: sob paź 17, 2020 9:31 am

Identyfikacja korony (oraz berła i peleryny)

Postautor: Ścisłowiec » sob paź 17, 2020 10:22 am

Cześć,
Jestem ścisłowcem i mam śladowe resztki wiedzy historycznej. Niemniej, pamiętam z liceum, że różne rody antyczne i średniowieczne nosiły różne insygnia. Kilka dni temu dla rozrywki obejrzałem na telewizorze zawody kulturystyczne Mr. Olympia i odkryłem postać Ronniego Colemana - najbardziej zbyczonego z byków, który tak zajawił się na koksowanie, że obecnie jest połamany i po 13 operacjach chirurgicznych, m.in. na szyję, kręgosłup i miednicę, w której szczęśliwie przechowuje 2 tytanowe wkładki wymieniane tylko co kilkanaście lat. Mój idol.

No więc ten koks Ronnie, na jednych zawodach kulturystycznych wyszedł w czerwonych, błyszczących majteczkach odziany równiech w insygnia.

Załączam zdjęcie tego miszcza i uprzejmie proszę o wskazówkę, jakiej klasy społecznej lub rodu one dotyczą. Kim chce zostać Ronnie?

NAGRODA dla tego, kto znajdzie odpowiedź. Za odpowiedź popartą odpowiednimi źródłami dam 20 PLN przelewem na prywatne konto. Jestem tu nowy i nie wiem, czy są wiadomści priv, i czy mogę tu podać mój adres mailowy, ale macie moje słowo, że kasę zapłacę. Gdybym tego nie zrobił, to admin może dać mi bana.

Czołem!

PS nie potrafię tu przekopiować zdjęcia lub wkleić URL. Wystarczy, że w Google Obrazy wpiszecie "Coleman king" i od razu zobaczycie tego faceta w insygniach. Ewentualnie pod tym linkiem do Google Obrazy znajdzienie moje ulubione zdjęcie:

Obrazek
https://www.google.com/search?q=coleman ... xBG1JQtVVM
Awatar użytkownika
Majsterek
Administrator - Stowarzyszenie
Posty: 947
Rejestracja: pn lis 15, 2010 11:20 pm

Re: Identyfikacja korony (oraz berła i peleryny)

Postautor: Majsterek » sob paź 17, 2020 10:59 pm

To jest, proszę ciebie, król z bajki o królu w nowych szatach. Była taka bajka, tak mi się wydaje, a jej morał, w jakimś sensie pasuje do smutnawej historii tego pana, o której zresztą wspomniałeś powyżej.
W związku z powyższym, jego insygnia są uniwersalnie nieistotne, jeśli chodzi o przyporządkowanie do konkretnej szarży szlacheckiej, tak mi się wydaje, bo i tak oszukuje.
Pozdrawiam, i nie zdziw się jak przeniosę tego posta do sekcji humor:-) ale póki co zostawiam tutaj, bo są tu ode mnie mocniejsze autorytety jeśli chodzi o herby, insygnia, monarchie...
Zapraszam do pisania o historiach, opowieściach, wspomnieniach, wyprawach. A jeśli masz jakieś techniczne pytania co do forum, to poszukaj dobrze, znajdziesz PW.

Wróć do „Identyfikacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości