Strona 1 z 1

Biskupice wczoraj i dziś

: sob lis 19, 2011 4:31 pm
autor: bobola
Polska złota jesień w Biskupicach.

Re: Barwy jesieni - Biskupice

: sob lis 19, 2011 9:35 pm
autor: fuchsi
Dzien dobry,
wspominam sie, naprawde piekny dzien, naprawde sprawdziwe zloto.............
Czy moge pokazywac zloto z Gostynina?

milego wieczoru

Re: Barwy jesieni - Biskupice

: ndz lis 20, 2011 11:20 am
autor: bobola
Oczywiście, że możesz :ok: Jestem ciekawy ile karatów ma złoto z Gostynina :?:

Re: Barwy jesieni - Biskupice

: pt lis 25, 2011 8:29 pm
autor: UBOOT
Zapraszam na mały spacer po tym rejonie :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Y6NJr9qKi9Q[/youtube]

Biskupice wczoraj i dziś

: wt wrz 30, 2014 7:00 pm
autor: Majsterek
Biskupice i nieistniejąca dziś wieś Holędry Łęg to miejscowości które przeszły radykalną zmianę swego oblicza po uruchomieniu stopnia wodnego we Włocławku. Gdy płynęliśmy Skrwą w ramach Tradytorowej ekspedycji w oczy rzucił się ocalały fragment konstrukcji starego mostu na Skrwie prowadzącego drogę do Cierszewa. Dziś postarałem się rozwikłać nasze ówczesne wątpliwości co do przebiegu zarówno tej przeprawy jak i wzajemnego położenia innych obiektów oraz zasięgu przestrzennego zmienionych na przestrzeni lat obszarów lasów łąk i trzcinowisk. Efektem jest mapka którą załączam. Podkładem jest aktualne zdjęcie lotnicze, a na wierzchu biegną podkolorowane kontury zdjęte z polskich przedwojennych map 1:25000 ukradzionych przez Niemców w czasie wojny, przerobionych i wydawanych jako Mestischbladt.
Na "sklejce" widać jak zmienił się obszar zalany przez wodę. Płynąc w lipcu zwróciliśmy uwagę na wystające z dna i ponad niski stan wody pnie starych drzew. Rzeczywiście, niegdyś był tu las.
Dalej widać jak zmieniła się i skróciła Skrwa, zalewając jednocześnie swój wcześniejszy napływowy stożek (jeśli można tak to określić). Mam tu na myśli obszar opasany dwiema głównymi rozłogami w okolicach młyna. Widać także przesunięcie starego mostu (przy ujściu Skrwy) w stosunku do poprzednika.