Strona 1 z 1

Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013r.

: wt gru 03, 2013 4:39 pm
autor: Nieostatni
Skan ze zdjęcia zrobionego 3.12.2013r. w Kijowie na Placu Wolności. Rusztowanie, które miało symbolizować tegoroczną choinkę jest ubierane przez manifestujących takimi wspaniałymi symbolami zwycięstwa. To niepowtarzalna dekoracja. Życzę spełnienia Waszych wolnościowych pragnień.
Kijów - Majdan - choinka (skan).jpg
Kijów - Majdan - choinka (skan).jpg (47.22 KiB) Przejrzano 5280 razy
Jestem z Wami, też tak trzymam!

Nieostatni

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013

: wt gru 03, 2013 11:27 pm
autor: Majsterek
Czyżby?

Nie byłbym takim optymistą co do tej wolności. Ani Polska ani Ukraina nie będzie nigdy prawdziwie wolna, czy to w sojuszu z Sowietami, czy Zachodem. Takie moje zdanie.

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013

: czw gru 05, 2013 1:53 pm
autor: kotek
Jeśli mogę wtrącić "swoje 3 grosze", to co to znaczy dla Ciebie w takim razie wolna Polska???
Taka, która ma zamknięte granice i ani nikogo nie wpuszcza, ani nie wypuszcza???

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013

: czw gru 05, 2013 6:06 pm
autor: Majsterek
Śpieszę z odpowiedzią.

Wolny kraj jest wtedy, gdy instytucja państwa jest w stanie zapewnić wolnej ludności godziwe warunki bytowania. W naszym "wolnym" kraju 30% społeczeństwa żyje poniżej granicy egzystencji, a jeszcze 10% poniżej progu ubóstwa.

Nasz sojusz z zachodem nic nie zmienił, kryzys funkcji państwa narasta. Mało tego jesteśmy dla zachodu źródłem taniej siły roboczej. Czy zarzucisz mi przesadę jeśli powiem że Polacy pracują w warunkach coraz częściej niewolniczych, za niewolniczą zapłatę, pod przymusem utraty środków do życia (pracy). Na czyje konto? Nie naszych sojuszników zachodnich przypadkiem? Wszystkie większe sieci handlowe w których będziesz się na święta pewnie zaopatrywał, nie płacą ani grosza podatku w Polsce.
To jest wolny kraj? A nie przypadkiem jakiś szalony rodzaj kontrybucji jeżeli chodzi o te podatki?

Jesteśmy importerem wszystkiego poza siłą roboczą. Siła robocza to nasz eksportowy hit.
Młodzi ludzie zapieprzają po 10 godzin, nie zakładają rodzin w "wolnym kraju", na czyje konto pracują?

Od wielkich orędowników wolności z zachodu dostajemy połowę szmalu na "inwestycję", bo na drugą połowę musimy u nich wziąć kredyt. Sama obsługa tych kredytów naszego wolnego państwa u naszych sojuszników kosztuje 30 mld zł rocznie. Wolny Polak, jako pracownik podrzędnych firm wykonujących te inwestycje, dostaje grosze, a jak pokazały autostrady, traci pracę zanim dostanie pierwszy przelew.

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013

: czw gru 05, 2013 6:06 pm
autor: Tradyt
Tu nie chodzi o zamknięte granice i oto kogo wpuszcza a kogo nie.Chodzi oto abyśmy o losie naszej ojczyzny decydowali sami a nie byli skazani na jakieś durne przepisy urzędasów z Brukseli.Ostatnio tak bardzo cisną na nas, o to aby zrezygnować z energetyki węglowej no i w sumie dobrze, ale dlaczego tylko nas ? Skoro Niemcy zużywają tego węgla o 30 milionów ton więcej.

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013

: ndz gru 08, 2013 6:35 pm
autor: fuchsi
Drogie przyjaciele,
caly czas czytam i biore udzial, tylko jest coraz mniej "moich" tematow.
ja zrozumialem porzadek tego watku jako znak sympatii dla probe ukrainskiego narodu uzyskania "wolnosci". I w tym juz zaczyna problem...
Bylem jeszcze w czasach komunistow na Ukrainie, ostatny raz kiedy juz pojawili sie nowe ukrainskie barwy.
Trzymamy im ciuki, damy im szanse - co z tego rbili i robia - to zalezy od nich.

@majsterku
wolnosc jest przede wszystkim filozoficzna kategorie

zycze zdrowia

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013r.

: czw cze 16, 2022 7:05 am
autor: Majsterek
Wyszła z tego totalna matnia. W 1991 r. Ukraina posiadała trzeci co do wielkości arsenał nuklearny na świecie, którego pozbyła się w zamian za gwarancje bezpieczeństwa, zapisane w Memorandum Budapeszteńskim podpisanym w 1994 r. przez Stany Zjednoczone, Rosję i Wielką Brytanię.

Tak właśnie zachód wyruchał Ukrainę - przepraszam za to słowo, ale żadne inne nie oddaje powagi sytuacji lepiej. Tak samo jak Polaków w 1939. Ukraińcy toczą wojnę od 2014 roku, zachód nie ma interesu w wolności Ukrainy, tak więc zbrodniom Rosji nie będzie końca. Ukraińcy zostali zwyczajnie oszukani.

Oczywiście kluczowe są interesy między Rosją a Niemcami i na tej osi dzieje się najwięcej, niemiecka perfidia ukazuje się znów w pełnej krasie.

Tylko kogo to obchodzi.

Dam tu jeszcze okładkę Wprost, w uznaniu dla Pawła Kuczyńskiego, twórcy grafiki która poszła w świat:
f1eafb8159cd530a49e795852bea.jpeg
f1eafb8159cd530a49e795852bea.jpeg (46.68 KiB) Przejrzano 191 razy
I parę innych drobiazgów:
S1.png
S1.png (172.87 KiB) Przejrzano 55 razy

Re: Kijów - Majdan(Plac Niepodległości) - choinka: 3.12.2013r.

: pn cze 20, 2022 11:37 am
autor: UBOOT
Unia Europejska jest pełna sprzeczności, dziwnych interesów, a jej jedność utrzymywana jest wyłącznie pieniędzmi. Europa w zależności od regionu ma swoje spojrzenie na problemy. Inaczej patrzy się przez pryzmat południa Europy a, inaczej myśli północ kontynentu (choć teraz to się zmienia). Przez wiele lat jeździłem na Bałkany i interesowałem się tym tyglem, teraz od 10 lat wschód Europy jest moim kierunkiem, dlatego czuję dzisiejsze wydarzenia pewnie bardziej niż przeciętny Polak.
Dlatego uważam, że kraje bliskie nam kulturowo powinny trzymać się razem. Polska, Litwa, Białoruś, Ukraina, Słowacja i Czechy. To obszarowo duża część dzisiejszej UE. Mimo, że prezentujemy różny poziom gospodarczy, to mamy podobną kulturę, mentalność i co najbardziej nas łączy- obawa przez imperialną Rosją. Niestety Białoruś na dzień dzisiejszy jest utracona (choć według mnie nie na zawsze), o wiele lepiej wyglądają już nasze stosunki z Litwą i Ukrainą. Szansa jest na zbudowanie wspólnego obozu Państw słowiańskich, ale na jasnych i uczciwych relacjach, jako przeciwwagi dla Francji, Niemic czy Włoch (na wzór wizji Piłsudskiego, a nie Dmowskiego).

Co do Francji i Niemiec to oba kraje mimo pełnej degrengolady nadal aspirują bycia władcami dla biedniejszych Państw UE. Ruski Mir wypiera Francję z Afryki, więc na siłę będą chcieli rządzić Europą w sposób feudalny. Niestety wojna w Ukrainie pokazuje jak wygląda okrutna polityka wpływów i zależności. Moim zdaniem to jeszcze nie koniec awantury w Europie. Nadal mamy dwa kraje, które aspirują do bycia ,,Końmi trojańskimi”- Węgry i Serbia. Węgry to biznes, Serbia to potężne ego i złość m.in. za Kosowo.