Dziwne doły w lesie Brwilno

Bieżąca działalność stowarzyszenia
Awatar użytkownika
UBOOT
Moderator globalny - Stowarzyszenie
Posty: 1374
Rejestracja: wt sie 25, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Płock-Mańkowo
Kontakt:

Dziwne doły w lesie Brwilno

Postautor: UBOOT » sob sty 02, 2010 8:08 pm

Zbierając informację na temat ,,mojego" lasu usłyszałem historię o zabitym polskim żołnierzu, który wraz ze swoim kolegą (również żołnierzem) został zatrzymany w Brwilnie przez patrol niemiecki. Według przekazu, obydwaj wracali z obozu jenieckiego. Byli w mundurach. Podczas przeszukania jeden z nich miał przy sobie scyzoryk, który Niemcy uznali za broń. Ów żołnierz został za to rozstrzelany na skraju dzisiejszego rezerwatu. Od pewnego czasu szukałem tego grobu. Na jednej z map wraz z Kazetem zauważyliśmy samotny krzyżyk, który według znaków topograficznych oznacza pojedynczy grób. Zrobiłem pomiary, naniosłem na nową mapę i ruszyłem w las. Jakie było moje zaskoczenie kiedy na miejscu, odnalazłem...dwa doły przypominające groby. (o wymiarach 0.8m x 1.6m) Pomyślałem, na pewno rozstrzelano dwóch żołnierzy, a nie jednego i przyjąłem tą wersję za wyznacznik.
Kilka tygodni później moje mniemanie na ten temat zostało poważnie zweryfikowane. Rozmawiając z pracownikiem leśnym usłyszałem że grób jest nadal (bynajmniej był tam rok temu) i znajduje się około kilometra na wschód od tajemniczych dołków. Nie dalej jak dwa tygodnie temu mój sąsiad potwierdził mniej więcej lokalizację którą przekazał mi pracownik z lasu. Nikt nie potrafi powiedzieć czym są owe dołki.
Dziś siedząc z Kazetem zastanawialiśmy się nad tym, na wiosnę ruszamy z wykrywaczami, może to przybliży w jakimś stopniu tajemnice dołków. Jednocześnie planuję odnalezienie grobu żołnierza, i postawić na nim metalowy krzyż z tablicą.
Jeśli, ktoś ma jakieś informację na temat jakichkolwiek grobów z lasu Brwilno, proszę o informację.
Załączniki
DSCF4984.JPG
Plan usytuowania grobu żołnierza, narysowany przez pracownika leśnego
DSCF4984.JPG (74.39 KiB) Przejrzano 1805 razy
DSCF3602.JPG
zdjęcie tajemniczych dołków
DSCF3602.JPG (153.73 KiB) Przejrzano 1805 razy
1.JPG
Mapa z znakiem topo
1.JPG (56.1 KiB) Przejrzano 1805 razy

Wróć do „Stowarzyszenie TRADYTOR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości