Cmentarz (I WŚ) - Dziegietnia-Krępa (pow. garwoliński)

Cmentarze, mogiły, kwatery
Awatar użytkownika
trobal
Posty: 1197
Rejestracja: pt mar 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Cmentarz (I WŚ) - Dziegietnia-Krępa (pow. garwoliński)

Postautor: trobal » czw gru 16, 2010 10:18 am

Cmentarz na skraju lasu. Między wsiami Krępa i Pogorzelec. Pod opieką Towarzystwa Historycznego "Odrowąż".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"
Awatar użytkownika
Nieostatni
Posty: 645
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 10:49 pm
Lokalizacja: W-wa (rzut beretem)

Re: Cmentarz (I WŚ) - Dziegietnia-Krępa (pow. garwoliński)

Postautor: Nieostatni » czw gru 16, 2010 11:30 am

Podziwiam, choć zupełnie nie rozumiem postaw i zaściankowości autochtonów, z terenów które prezentujesz w wątku "Cmentarze I WŚ". Po prostu inne światy, choć ludzie ci sami. Dziękuję
Nieostatni
Awatar użytkownika
trobal
Posty: 1197
Rejestracja: pt mar 13, 2009 9:32 am
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Cmentarz (I WŚ) - Dziegietnia-Krępa (pow. garwoliński)

Postautor: trobal » pt gru 17, 2010 8:06 am

A ja nie rozumiem o co Ci chodzi. Cmentarz jest odnowiony za sprawą autochtonów. O jego istnieniu też autochtoni mnie poinformowali widząc moje zainteresowanie cmentarzami z pierwszej wojny światowej na terenie powiatu garwolińskiego. Czasami cmentarzem opiekuje się tylko jedna osoba - tak jest w Kobylnicy gdzie są dwa cmentarze i do tego pod opieką jednego mieszkańca jeszcze nie dotarłem. W Domaszewie cmentarzem opiekuje się od dawna lokalna społeczność nie czekając na zobligowane do tego samorządy. W Tarnowie pozostał jeden nagrobek na terenie zmasakrowanym podczas następnej wojny i opiekuje się nim miejscowa młodzież. Na wszystkich cmentarzach są znicze - ślady pamięci. Nie wiem co masz na myśli pisząc w odniesieniu do nich że są "zaściankowi" ale o zrozumienie nie muszą zabiegać.
zapuszczam wąsy, wyciągam szablę
pędzę na koniu po śmierć i chwałę
a żadna myśl nie mąci w głowie
bo tu emocje podsycają ogień
Dezerter "My Polacy"
Awatar użytkownika
Nieostatni
Posty: 645
Rejestracja: pt wrz 24, 2010 10:49 pm
Lokalizacja: W-wa (rzut beretem)

Re: Cmentarz (I WŚ) - Dziegietnia-Krępa (pow. garwoliński)

Postautor: Nieostatni » pt gru 17, 2010 8:59 am

Witaj!
Doskonale zrozumiałeś moje intencje, odpowiadając na mój post. Nic dodać nic ująć. Podziwiam tych, którzy dbają i pielęgnują pamięć o ludziach (żołnierzach, czasami, a najczęściej wrogich armii), których kres życia tu dobiegł końca. Nie rozumiem tych, którzy niszczą i profanują je, po przez wyrzucanie śmieci i własnych odchodów(odpadów). Widzę, iż popełniłem błąd używając określenia "zaścianek", myśląc o lokalnej społeczności. Zaścianek przecież jest wspaniałym określeniem o wielu znaczeniach, a tym także o znaczeniu pejoratywnym. W omawianym przypadku znaczenie pejoratywne przypisuje tym, których "nie rozumiem" - ich nie przepraszam. Wszystkich pozostałych przepraszam za nie porozumienie, dziękuję za troskę i opiekę nad wszystkimi cmentarzami wojennymi. Pozdrawiam
Nieostatni

Wróć do „Cmentarze wojenne i wojskowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości