Drodzy użytkownicy

Po wznowieniu działalności forum mogły wystąpić problemy z zarejestrowaniem nowych użytkowników. Naprawiono usterkę, a do niektórych użytkowników, którzy nie otrzymali wiadomości e-mail z linkiem do potwierdzenia rejestracji, zostało wysłane przypomnienie. Aby dokończyć rejestrację i aktywować konto, należy kliknąć w link zawarty w treści wiadomości.

Przepraszamy za niedogodności i pozdrawiamy,

Administracja forum

Wykaz Więźniów Fortu III w Pomiechówku – prośba o pomoc !

Cmentarze, mogiły, kwatery
Awatar użytkownika
krzymen
Posty: 367
Rejestracja: pn sie 29, 2011 11:30 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wykaz Więźniów Fortu III w Pomiechówku – prośba o pomoc !

Postautor: krzymen » czw maja 12, 2022 7:09 pm

Witam wszystkich,
Otrzymałem przed kilkoma dniami wiadomość od Fundacji Fort III Pomiechówek - www.forttrzecipomiechowek.org - z zaproszeniem do współpracy w zakresie zbierania informacji o ofiarach lub byłych więźniach.
Działalność fundacji obejmuje m.in. odkrywanie i utrwalanie losów ludzi, w szczególności więźniów, związanych z Fortem III w Pomiechówku, upamiętnienie ofiar Fortu III w Pomiechówku, stworzenie bazy danych obejmujących ofiary i więźniów Fortu III w Pomiechówku.
Wielu z uczestników forum „Tradytor” zwiedza cmentarze i robi fotografie grobów oraz inskrypcji nagrobnych. Może ktoś przypadkiem znalazł lub znajdzie na jakimś nagrobku informacje o ofierze lub byłym więźniu niemieckiej katowni w Forcie III w Pomiechówku ? Byłaby to cenna wiadomość dla Fundacji Fort III Pomiechówek – pomocna przy tworzeniu Wykazu Więźniów Fortu III w Pomiechówku
https://www.forttrzecipomiechowek.org/legionists
Więźniowie Fortu III w Pomiechówku pochodzili w większości z północnego Mazowsza, czyli z terenów na których mieszka bardzo dużo członków naszego forum. W czasie okupacji niemieckiej były to tereny tzw. Rejencji Ciechanowskiej. Jeżeli widzieliście na jakimś grobie informacje o byłym więźniu Fortu III lub o kimś, który tam został zamordowany, to proszę o wiadomość na forum lub bezpośrednio do fundacji.
Pozdrawiam, Krzysztof
Lance do boju, szable w dłoń!

Wróć do „Cmentarze wojenne i wojskowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość