PASMO 11 metrów

Moderator: gruzin85

Awatar użytkownika
bakus
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 08, 2010 9:24 pm
Lokalizacja: Kamień
Kontakt:

PASMO 11 metrów

Postautor: bakus » czw lip 15, 2010 1:58 pm

Hej
po kilku chudych latach wraca powoli propagacja na 11m dziś bardzo ładnie było słychać dywizję 1,13,14,16,19,26,29 również 5/5 słychać było stację 328AT/CI096 z wyspy Rab w Chorwacji więc piraci odkurzać sprzęt i do łączności :radocha:
Awatar użytkownika
Hombre
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:41 pm
Lokalizacja: Navas de Oro

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: Hombre » czw lip 15, 2010 10:41 pm

Czemu ten pirat nie napisał żadnej wzmianki o tym ? Jeżeli gdzieś nawet na pasmach KF będzie nadawał, to przecież są też nasłuchowcy.
Przydałoby się jakieś info na jakiej częstotliwości będzie stał.
Awatar użytkownika
Hombre
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:41 pm
Lokalizacja: Navas de Oro

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: Hombre » czw lip 15, 2010 10:53 pm

Wczoraj na 80m słyszałem Polskę, bo 11 akurat milczy w ostatnich dniach.Jakby gdzieś w moim zasięgu nadawali, to posłuchałbym jakby propagacja sprzyjała.
Mam nową-starą zabawkę i trzeba by ją przetestować.
Załączniki
_7110001.jpg
_7110001.jpg (101.96 KiB) Przejrzano 9046 razy
Awatar użytkownika
bakus
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 08, 2010 9:24 pm
Lokalizacja: Kamień
Kontakt:

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: bakus » pt lip 16, 2010 1:52 am

do tej zabawki jeśli masz możliwość montażu to polecam antenkę kierunkową ,,skypper,, lekka konstrukcja około 1kg a efekty w porównaniu z vertikalem rewelacyjne tu możesz zobaczyć jak to wygląda http://islands.uznam.net.pl/skypper.php
Awatar użytkownika
Hombre
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:41 pm
Lokalizacja: Navas de Oro

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: Hombre » pt lip 16, 2010 2:20 am

Tutaj gdzie obecnie mieszkam nie mam możliwości na założenie czegokolwiek.Ledwo udało mi się antenę 1/2 postawić i to w czasie burzy muszę zwijać.Teraz Yagi chcę na dach wstawić, a na inne pasma do słuchania jakiś dipol rozwiesić i do tego jakaś skrzynka.W Polsce mam możliwości wręcz nieograniczone, tutaj niestety na dużo nie mogę sobie pozwolić.Mam nadzieję że chociaż na montaż Yagi dostanę pozwolenie.
Awatar użytkownika
bakus
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 08, 2010 9:24 pm
Lokalizacja: Kamień
Kontakt:

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: bakus » pt lip 16, 2010 6:55 pm

jutro wybieramy się ponadawać z wysepki na Skrwie okolice Malanowa więc jeśli będzie propagacja to zapraszam na małe qso zaczynamy około 8,00 loc może z małym poslizgiem zależy w jakim czasie uda nam się przerzucić ten cały majdan pontonem na wyspe bedziemy na częstotliwości 27590
Awatar użytkownika
Jacek&Agatka
Stowarzyszenie
Posty: 670
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:21 pm

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: Jacek&Agatka » pt lip 16, 2010 10:49 pm

W pierwszej połowie XX wieku na 100% na Skrwie w okolicach Bud Zglenickich (gdzie stał młyn Rudnik) były 3 ławy czyli coś w rodzaju kładek. Zachowała się tylko jedna, jest współczesna, spina brzegi rzeki. Jedna z rodowitych mieszkanek pamięta wysepki koło Rudnika. Łatwo tam trafić: od Choczenia cały czas czerwonym szlakiem w stronę Bledzewa aż pojawi się ostry zakręt w prawo pod małą górkę. Młyn stał po lewej stronie od tego zakrętu. Zauważycie na pewni pozostałość po wyskoiej skarpie.
AGATA
Awatar użytkownika
bakus
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 08, 2010 9:24 pm
Lokalizacja: Kamień
Kontakt:

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: bakus » sob lip 17, 2010 6:18 pm

Jacek&Agatka pisze:Zauważycie na pewni pozostałość po wyskoiej skarpie.
dzięki za info może jutro lub w następny weekend podjadę zobaczyć na dziś już mam dosyć wysepek szczególnie tych na które trzeba przeprawiać się pontonem a pózniej zaskoczenie na brzegu ,mułu po kolana i jeszcze ta pogoda uff
Awatar użytkownika
Jacek&Agatka
Stowarzyszenie
Posty: 670
Rejestracja: wt kwie 13, 2010 8:21 pm

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: Jacek&Agatka » sob lip 17, 2010 6:22 pm

gdyby były problemy z dotarciem a miałabym czas i była w okolicy chetnie pojadę z Wami
AGATA
Awatar użytkownika
gruzin85
Moderator lokalny
Posty: 276
Rejestracja: pt lis 06, 2009 8:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: gruzin85 » ndz lip 18, 2010 3:53 pm

Hombre pisze:Czemu ten pirat nie napisał żadnej wzmianki o tym ? Jeżeli gdzieś nawet na pasmach KF będzie nadawał, to przecież są też nasłuchowcy.
Przydałoby się jakieś info na jakiej częstotliwości będzie stał.
Z reguły jeżeli pracujemy spod znaku klubowego na pasmach KF to szukamy wolnej częstotliwości. Dana częstotliwość naszej pracy nie jest stała w ciągu dnia.


A co do Imprezy na Grunwaldzie to było bardzo gorąco, mało miejsca i pełno kurzu z piasku pod nogami. Organizator 600-lecia nie zadbał o dostateczną ilość Toi-Toii i o wodę dla przyjezdnych. Po głównej części imprezy tj. po inscenizacji bitwy ludzie zaczęli masowo wyjeżdżać z pół grunwaldzkich. Utworzył się gigantyczny korek w którym staliśmy 6 godzin!!! Wody czy koli, a nawet zimnego piwa zabrakło nawet w okolicznych sklepikach. Policja rozkładała ręce i wysyłała do nas coraz to nowych policjantów nieznających okolicznych terenów. Ludzie zdenerwowani sytuacją wywoływali sprzeczki i agresję! Dzięki szczęściu i oznakowanemu samochodowi (Liga Obrony Kraju) udało nam się opuścić pola grunwaldzkie. A anteny zwinęliśmy bo było bardzo ciasno i bardzo gorąco. Nie żałujcie, że was tam nie było! Pozdrawiam! :salut:
Kompanja Brus >>> Kocham Polskę! Kochaj ją i Ty! :-)
Awatar użytkownika
Hombre
Posty: 82
Rejestracja: wt maja 18, 2010 10:41 pm
Lokalizacja: Navas de Oro

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: Hombre » ndz lip 18, 2010 7:43 pm

Wiem że w krótkofalarstwie nie woła się na jednej częstotliwości, ale chodziło mi o to gdzie Was szukać, czyli np. na 80m czy na 10 itd.
Awatar użytkownika
gruzin85
Moderator lokalny
Posty: 276
Rejestracja: pt lis 06, 2009 8:57 pm
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: PASMO 11 metrów

Postautor: gruzin85 » ndz lip 18, 2010 11:10 pm

Hombre pisze:Wiem że w krótkofalarstwie nie woła się na jednej częstotliwości, ale chodziło mi o to gdzie Was szukać, czyli np. na 80m czy na 10 itd.
Nawiązywaliśmy łączności tylko od samego rana z przerwami, gdzieś do godz. 10:00 na 145MHz i na 3,7MHz, 14MHz i na 28MHz, potem zrobiło się zbyt gorąco i szukaliśmy ochłody w cieniu i zimnej wodzie.
Kompanja Brus >>> Kocham Polskę! Kochaj ją i Ty! :-)

Wróć do „Krótkofalarstwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości