Zamieszczony niżej spis jest tłumaczeniem niemieckojęzycznej wersji tej broszurki (a właściwie jej fragmentu):
EDIT #1 i #2. Cmentarze w Białobrzegach, Budach Borowickich i Powsinie należały do osadników, którzy albo byli olędrami, bądź mocno się z nimi utożsamiali, kontynuując dzieło przodków i przekształcając mazowiecki krajobraz w sposób typowo olęderski. Dwa pierwsze leżą w okolicach nadwiślańskich, a Powsino przy dorzeczu Wisły - Brzeźnicy, niedaleko ujścia.Cmentarz w Płocku, ma 6060 metrów kwadratowych, a licząc z terenem przedcmentarnym z domem przedpogrzebowym 1632 metrów. Teren ten został prawdopodobnie utworzony w 1804 roku. Kilka lat wcześniej ufundowano mur, ściany i bramy cmentarne. Całość gruntownie odnowiono i zakupiono żelazną bramę za kwotę 2000 złotych.
Największy cmentarz znajduje się w kolonii Maszewo Duże.
Cmentarz w Karwosiekach został rozszerzony w 1927 roku. Małżeństwo Michael i Martha Bredenfeld przekazali na ten cel 380 metrów kwadratowych ziemi.
Cmentarz w Boryszewie otrzymał w 1927 roku nowe ogrodzenie z drutu.
Cmentarz w Podolszycach, który powstał w 1802 roku, należące do niego 8 morgów i 130 prętów(?) zostało zawłaszczone przez katolickich sąsiadów, więc dziś cmentarz ma powierzchnie jedynie 120 prętów (?- jakaś dziwna, niezrozumiała dla mnie miara?) W roku 1901 cmentarz został otoczony murem.
Inne cmentarze znajdują się w: Powsinie, Kruszczewie, Białkowie, Wirginii(?), Białobrzegach, Budach Borowickich i Proboszczewicach. Jest więc w sumie 12 cmentarzy.
Za trafne spostrzeżenie dziękuję kazet-kz.
