Jeden człowiek z Białkowa (pow. Płocki, gm. Radzanowo) męczy mnie na temat cmentarza który znajduje się nieopodal rzeki Słupianki. Mówi, że z kamieni grobowych nie sposób czegokolwiek odczytać.
Na dzisiejszych mapach reprezentuje go tylko tzw. "zakrzaczenie".
W spisie na naszym forum brak jest wzmianki o tym cmentarzu.
A więc: polski czy niemiecki, a może kirkut?
Cmentarz ewangelicki w Białkowie
- Thomas
- Moderator globalny - Stowarzyszenie
- Posty: 1534
- Rejestracja: wt gru 01, 2009 8:40 pm
- Kontakt:
Re: Cmentarz w Białkowie
ewangelicki
brakuje nam go w ewidencji na forum - http://tradytor.pl/forum/viewtopic.php?f=95&t=1988
idź, fotografuj dowiedz się jak najwięcej i wrzucaj
pozdrawiam
brakuje nam go w ewidencji na forum - http://tradytor.pl/forum/viewtopic.php?f=95&t=1988
idź, fotografuj dowiedz się jak najwięcej i wrzucaj
pozdrawiam
Re: Cmentarz w Białkowie
Po wstępnym "rozpoznaniu" okazuje się że była tu kolonia niemiecka. We wsi można znaleźć resztki poniemieckich zabudowań (szopy). Kiedyś był w Białkowie Niemiec który chciał te
groby odwiedzić ponieważ twierdził że należały do jego pradziadów.
W kościele w Miszewku informacji na temat nie znajdziemy ponieważ drewniany kościółek spalił się wraz z wszelką dokumentacją w 1900r.
Na mapie Kwatermistrzostwa również coś w tym miejscu jest, ale jakość skanów którymi dysponuję, nie pozwala na jednoznaczną interpretację. Jeśli ktoś dysponuje lepszymi skanami to niech rzuci okiem.
Gdy tylko śniegi odpuszczą przeprowadzimy"zwiad terenowy".
groby odwiedzić ponieważ twierdził że należały do jego pradziadów.
W kościele w Miszewku informacji na temat nie znajdziemy ponieważ drewniany kościółek spalił się wraz z wszelką dokumentacją w 1900r.
Na mapie Kwatermistrzostwa również coś w tym miejscu jest, ale jakość skanów którymi dysponuję, nie pozwala na jednoznaczną interpretację. Jeśli ktoś dysponuje lepszymi skanami to niech rzuci okiem.
Gdy tylko śniegi odpuszczą przeprowadzimy"zwiad terenowy".
Re: Cmentarz ewangelicki w Białkowie
zdjęcia z dnia 24 lipiec 2025 z cmentarza w Białkowo
- Załączniki
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.26_d38708e9.jpg (63.81 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.27_1e0c0764.jpg (133.65 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.27_89af7c71.jpg (97.87 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.27_337eaaad.jpg (104.23 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.27_f9a2a462.jpg (175.95 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.28_21f1e406.jpg (72.58 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.28_417e5931.jpg (182.44 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.28_5333396a.jpg (92.04 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.28_35612496.jpg (180.52 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.28_a3f9246b.jpg (83.97 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.28_c3e77873.jpg (188.63 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.29_83f523de.jpg (191.93 KiB) Przejrzano 2077 razy
-
- Zdjęcie WhatsApp 2025-07-24 o 17.34.29_b2c73adc.jpg (188.85 KiB) Przejrzano 2077 razy
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość
